Jakie kawa ma właściwości?

Według włoskich naukowców kawa ma właściwości przeciwbakteryjne, a także skutecznie zapobiega osadzaniu na zębach bakterii, które powodują próchnicę. Wszystko to dzięki cząsteczkom zawartym w kawie naturalnej lub powstałym w trakcie wypalania. Analizie poddane zostały różne gatunki kawy z różnych części świata.
Po przeprowadzonych analizach okazało się, że kawa rozpuszczalna dużo lepiej niż kawa mielona zwalcza bakterie, które wywołują próchnice. Z badań wynika również, że obecność kofeiny nie ma wpływu na właściwości przeciwbakteryjne. Badacze twierdzą, że najbardziej odpowiedzialny składnik za takie właściwości jest rozpuszczalny w wodzie, współdecyduje on o zapachu i smaku.
Do wyników badań należy podchodzić jeszcze z rezerwą, ponieważ właściwości antybakteryjne kawy są w dalszym ciągu sprawdzane.

5 comments

 1. Iscriviti

  Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!

 2. Реферальная программа binance

  I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

 3. www.binance.com registrera dig

  Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!

 4. 註冊即可獲得100 USDT

  Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

 5. b^onus de inscric~ao na binance

  Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *