Implanty zębowe

Leczenie implantologiczne jest aktualnie standardem w leczeniu braków zębowych.
Klinika Stomatologiczna IPS-DENT jest rekomendowanym partnerem Nobel Biocare – światowego lidera w implantologii.

Co to są implanty?
Twórcą implantów jest prof. Brenemark, a jego implanty produkowane są przez firmę Nobel Biocare do dzisiaj.

Implanty są to tytanowe śruby zastępujące korzeń zęba, które wszczepia się w kość. Dzięki właściwościom tytanu implant zarasta się z kością – następuje tzw. osseointegracja (wytworzenie tkanki kostnej wokoło implantu bez wrastania tkanki włóknistej pomiędzy implant a kość). Do implantów, za pomocą specjalnych elementów tzw. łączników, mocowane są uzupełnienia protetyczne (korony, mosty, protezy).

Obecnie wszczepienie implantu jest standardowym postępowaniem w przypadku utraty zęba.
Do niedawna standardem było wykonanie mostu, które jednak związane było z oszlifowaniem często zdrowych zębów.

Zabieg wszczepienia implantu
Zabieg wszczepienia implantu odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Polega na wypreparowaniu w kości otworu o odpowiedniej średnicy, a następnie wprowadzeniu w to miejsce implantu. Zabieg jest zupełnie bezbolesny, a odczucia podczas wszczepiania implantu są porównywalne do dyskomfortu odczuwanego podczas prostego usunięcia zęba.

Uzupełnienie protetyczne
Od implantacji do momentu przystąpienia do wykonywania pracy protetycznej należy odczekać od około 3 do 6 miesięcy (do chwili prawidłowego połączenia implantu z kością). Na tym etapie pacjent zaopatrzony jest w tymczasowe uzupełnienie protetyczne, zapewniające komfort estetyczny i funkcjonalny.

Kolejnym etapem jest wykonanie pracy protetycznej na bazie zaadoptowanego przez kość implantu. Zajmuje to około 1-2 tygodni (w zależności od rodzaju uzupełnienia protetycznego).
Czasem można wykonać uzupełnienie protetyczne praktycznie w dniu implantacji – o tym jednak, czy jest to możliwe, decyduje lekarz po ocenie zdjęcia pantomograficznego oraz warunków panujących w jamie ustnej.

Dlaczego implanty?

Naturalnie uzupełniają brakujące zęby,
eliminują potrzebę szlifowania zębów sąsiednich,
zapewniają komfort oraz stabilność koron i mostów,
implanty zapobiegają m.in. zanikowi kości,
są sprawdzone od dziesięcioleci,
dzięki implantom można pozbyć się ruchomych uzupełnień protetycznych,
poprzez zastosowanie specjalnych elementów można także poprawić utrzymanie protez.

Przeciwwskazania dotyczące wszczepiania implantów:

ciężkie choroby ogólnoustrojowe,
przyjmowanie leków obniżających odporność,
cukrzyca insulinozależna,
choroby psychiczne,
alkoholizm,
zła higiena jamy ustnej,

Implanty stosowane w klinice IPS-DENT
Wszystkie typy implantów są wyprodukowane przez renomowaną szwajcarską firmę Nobel Biocare. Implanty te są stosowane na całym świecie.

Nobel Active – jest odpowiedni dla wszystkich wskazań i oferuje wyjątkową pierwotną stabilizację, szczególnie w przypadku słabych warunków kostnych.

Implant Nobel Active posiada szczególnie szerokie zastosowanie w strefie estetycznej oraz w przypadku natychmiastowej implantacji po ekstrakcji.

Replace Select – to najczęściej stosowany implant na świecie.
Dzięki doskonałej możliwości adaptacji, łatwemu sposobowi użycia i szerokiemu wyborowi opcji protetycznych implanty Replace Select mają zastosowanie praktycznie we wszystkich wskazaniach klinicznych.

Nobel Replace CC – jest to zmodyfikowany implant Replace Select. Platforma protetyczna Conical Conection pozwala na zastosowanie rozwiązań protetycznych właściwych dla Nobel Active.

Nobel Direct – jednoczęściowy implant stomatologiczny.

Gwarancja
Firma NobelBiocare udziela dziesięcioletniej gwarancji, zapewniającej, iż w przypadku utraty implantu w gwarantowanym okresie firma bezpłatnie wymieni odrzucony implant, a pacjent jest narażony jedynie na ponowny zabieg implantacji.

Nowe implanty w klinice IPS-DENT

Staumann

Szwajcarska firma posiadająca ponad 30 letnie doświadczenie . Implanty Staumann stosowane są na całym świecie i są 2 miejscu po względem liczby zastosowanych wszczepów.

W klinice IPS-DENT stosujemy implanty z hydrofilną i aktywną powierzchnią SLactive pozwalającą na skrócenie czasu leczenia do 3-4 tygodni z wykonaniem pracy protetycznej .

Alpha Bio
Alpha Bio Tec stawia na proste i intuicyjne rozwiązania implantologiczne przy zachowaniu jakości produktów na najwyższym poziomie. Jest to implant   pozwalający na przeprowadzenie większości prostych zabiegów implantologicznych . Dzięki niższej  cenie pozwala na obniżenie kosztów leczenia.