Do czego przyczynia się wapń, białko i witamina D?

Wszyscy wiemy, że wapń, białko i witamina D uznawane są za kluczowe czynniki prawidłowego rozwoju kości i zębów. Przyczyniają się do budowy masy kostnej, zmniejszają ryzyko złamań i spowalniają proces rozrzedzania kości, postępujący z wiekiem.

Według badań opublikowanych w Journal of Periodontology, dobroczynne działanie nabiału nie ogranicza się tylko do twardych tkanek naszego organizmu, ale i ma wpływ na przyzębie.

Spożywanie mleka, serów, jogurtów i innych produktów mlecznych codziennie w ilości 55 gramów i więcej zdecydowanie zmniejsza wartość wskaźnika głębokości kieszonek dziąsłowych i utraty przyczepu nabłonkowego, które to są indykatorami zaawansowania parodontozy.

Pogłębianie się kieszonek dziąsłowych i utrata przyczepu dziąseł do szyjek zębowych aż do rozchwiania zębów mogą być zredukowane!

Ma to znaczenie nie tylko w wymiarze dobrej kondycji dziąseł i przyzębia, ale jak doskonale wiemy, także w kontekście zdrowia ogólnego.

Choroby dziąseł bowiem są ściśle związane z cukrzycą, osteoporozą, ryzykiem zawału i innymi schorzeniami układu krążenia.

American Academy of Periodontology potwierdza, iż miliony dorosłych osób cierpi na zapalenia przyzębia. Zatem nabiał to podstawowy element diety nie tylko dla dzieci i kobiet, które chcą zmniejszyć ryzyko rzeszotnienia kości, ale dla całego społeczeństwa dbającego nie tylko o dziąsła, ale i cały organizm.

7 comments

 1. binance

  Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

 2. Slot

  Saya suka mencoba berbagai jenis Slot untuk melihat mana yang paling beruntung bagi saya.

 3. Anonim

  Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

 4. Slot

  Mesin Slot online juga sangat nyaman dimainkan dari mana saja dan kapan saja.

 5. creación de cuenta en Binance

  Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

 6. ustvarjanje racuna na binance

  I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

 7. Bonus d'inscription à Binance

  Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *