Dlaczego należy szybko uzupełniać brak zęba?

Utrata któregokolwiek z nich to niepowetowana strata dla naszego organizmu. Tyczy się to zwłaszcza dzieci – intensywny wzrost oraz rozrost młodego organizmu może przyczynić się do znacznych przesunięć reszty zębów oraz ich wykrzywienia, zniekształcenia zarysu szczęki czy nawet zmiany w kształcie twarzy, problemów z wymową, żuciem oraz rozdrabnianiem jedzenia. O ile nie ma przeciwwskazań, lukę po straconym zębie należy jak najszybciej uzupełnić. Dotyczy to także zębów trzonowych.

Bóle stawów i głowy

Braki zębowe, szczególnie rozległe, powodują, że pacjent zaczyna niefizjologicznie ustawiać żuchwę podczas spożywania posiłków. Dodatkowo pozostałe zęby często pełnią funkcję, do której nie zostały przeznaczone i cały czas są przeciążone. Ulegają one przesunięciu, przechyleniu, rotacjom – brakuje im stabilnego podparcia.
W efekcie zgryz ulega przebudowie, pojawiają się diastemy i nieprawidłowe kontakty. Taka sytuacja prowadzi do zaburzeń w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, często skutkujących bólami w obrębie głowy, uszu i żuchwy.

2 comments

  1. hyundai key fob replacement

    Wohh just what I was searching for, appreciate it for posting. I love your website! https://local-auto-locksmith.co.uk/hyundai/

  2. seroquel no rx

    I’m commenting to let you be aware of of the awesome discovery my child developed browsing the blog. She came to find a good number of details, including how it is like to have a great coaching character to get certain people clearly comprehend a number of advanced issues. You actually did more than her desires. I appreciate you for churning out such effective, dependable, edifying and cool guidance on that topic to Emily. https://seroquelquetiapine.com/#

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.