Dlaczego należy szybko uzupełniać brak zęba?

Utrata któregokolwiek z nich to niepowetowana strata dla naszego organizmu. Tyczy się to zwłaszcza dzieci – intensywny wzrost oraz rozrost młodego organizmu może przyczynić się do znacznych przesunięć reszty zębów oraz ich wykrzywienia, zniekształcenia zarysu szczęki czy nawet zmiany w kształcie twarzy, problemów z wymową, żuciem oraz rozdrabnianiem jedzenia. O ile nie ma przeciwwskazań, lukę po straconym zębie należy jak najszybciej uzupełnić. Dotyczy to także zębów trzonowych.

Bóle stawów i głowy

Braki zębowe, szczególnie rozległe, powodują, że pacjent zaczyna niefizjologicznie ustawiać żuchwę podczas spożywania posiłków. Dodatkowo pozostałe zęby często pełnią funkcję, do której nie zostały przeznaczone i cały czas są przeciążone. Ulegają one przesunięciu, przechyleniu, rotacjom – brakuje im stabilnego podparcia.
W efekcie zgryz ulega przebudowie, pojawiają się diastemy i nieprawidłowe kontakty. Taka sytuacja prowadzi do zaburzeń w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, często skutkujących bólami w obrębie głowy, uszu i żuchwy.

5 comments

 1. create a binance account

  Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

 2. binance konto skapande

  I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

 3. binance register

  Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

 4. 开设Binance账户

  Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!

 5. Creare cont Binance

  Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *