Czym jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów to zabieg stomatologiczny mający na celu usunięciu osadu z zębów i sprawienie, by zęby były bielsze. Czy piaskowanie zębów to zabieg skuteczny?

Piaskowanie zębów to dość popularny zabieg stomatologiczny. Polega on na usunięciu osadu z zębów, którego nie jesteśmy sami w stanie usunąć przy codziennym szczotkowaniu zębów. Dodatkowo poleruje zęby, dzięki czemu są one bielsze i bardziej lśniące. Usuwa również płytkę bakteryjną i powierzchniowe przebarwienia.

Na czym polega piaskowanie zębów?

Do zabiegu wykorzystuje się specjalną piaskarkę, która pod ciśnieniem wyrzuca drobinki piasku z wodą, tym samym oczyszczając powierzchnię zębów. Piaskowaniu zębów towarzyszy wcześniejsze zdjęcie kamienia nazębnego przy pomocy końcówki ultradźwiękowej (tzw. skalera). Po zabiegu natomiast dentysta nakłada tzw. „płynne szkliwo”, które reminalizuje szkliwo naturalne. Dzięki temu zęby są bardziej odporne na przebarwienia i próchnicę.

Piaskowanie zębów – po zabiegu

Po zabiegu piaskowania zębów obowiązuje 48 – godzinna tzw. „biała dieta”. Polega ona na tym, że nie należy w tym czasie pić kawy, herbaty, coca-coli, ciemnych soków i innych kolorowych napojów. Dentyści zalecają również rezygnację z palenia papierosów.

⌚Piaskowanie zębów – ile trwa zabieg?

Zabieg piaskowania zębów trwa około 30 minut. Wszystko zależy od ilości osadu na zębach.

Piaskowanie zębów – ile kosztuje zabieg?

Ceny wahają się od 250 do 360 zł. Wszystko zależy od dokładności zabiegu.

W IPS-DENT gwarantujemy najwyższą precyzję w okazyjnej cenie 250 148zł.

2 comments

  1. Sign up to get 100 USDT

    Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!

  2. ^Inscrieti-va pentru a obtine 100 USDT

    Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *